Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Daiļamatnieku dienas Melburnā

Bija arī daži pārsteigumi

Laikraksts Latvietis Nr. 419, 2016. g. 14. jūlijā
Anita Hermane -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Audēji. FOTO Ilze Švarca.

Austi burti. FOTO Ilze Švarca.

Adītājas. FOTO Ilze Švarca.

Koka darbnīca. FOTO Ilze Švarca.

Austrālijā dzīvo latvieši, kuri nav dzimuši Latvijā, bet kam latviešu kultūra ir nozīmīga sastāvdaļa. Viņi sestdienās apmeklē latviešu skolu, iestājās tautas deju ansambļos, koros vai teātros un kaut kā vienmēr atrod kontaktu ar citiem latviešiem.

Jau ceturto gadu notika Daiļamatnieku darbnīcu dienas, kur latvieši it kā izlien no migām un atnāk uz pasākumiem. Daiļamatnieki Ilzes Švarcas vadībā uz divām dienām pārņēma Melburnas Latviešu nama Mazo zāli un iekārtoja zāles katrā stūrī un arī pa vidu daiļamatnieku nodarbības. Abas dienas – sestdien, 21. maijā, un svētdien, 22. maijā, – darbnīcas sākās plkst. 10.00 un beidzās plkst. 16.00, kaut daiļamatniekiem pašiem, nokrautiem ar rīkiem un materiāliem, diena bija stipri garāka.

Šogad bija daudz nodarbību, kas bija arī citus gadus, bet bija arī daži pārsteigumi. Rakstainu zeķu adīšanu vadīja Aija Grosa; koka apstrādi – Arnis Gross un Viktors Švarcs; prievīšu aušanu – Ārija Baumane, Anita Hermane un Rasma Celma; rotu kalšanu Māris Purēns, Alnis Druva un Ilze Švarca un stikla darbus – Māra Piksone. Viktors Brenners iepriecināja ar ādas darbiem, piedāvājot maciņu un grāmatzīmes izgatavošanu. Varam nopriecāties, ka jauna daiļamatniece piebiedrojās mūsu pulciņam: Anita Vējiņa mācīja gatavot pērlīšu rokas sprādzes: eleganti latviski raksti radās ar pavisam smalkām Japānas stikla zīlītēm. Daudzpusīga daiļamatniece Māra Baumane pasniedza linolejuma drukāšanu, izmantojot pazīstamus latviešu linodrukas mākslinieku darbus, lai inspirētu dalībniekus ar ļoti iespaidīgiem rezultātiem.

Sestdienās arī notiek sestdienas skolas, un tā ir laba iespēja vidusskolas audzēkņiem piedalīties darbnīcās un pamatskolas bērniem – apskatīties darbnīcu rosību. Sestdien Latviešu nama kafejnīcā rokdarbnieki varēja izbaudīt nama kafejnīcas garšīgos devumus, bet svētdien, lai dalībnieku spēki neapsīktu, daiļamatnieku dāmas sagādāja desiņas, kāpostus, kūkas un kafiju.

Pie tam vēl notika tirdziņš Sandras Krastas vadībā, kur varēja iegādāties daiļamatnieku darbus un arī ļoti izdevīgi iegādāties lietotus daiļdarbus, kā arī latviešu grāmatas un kompaktdiskus.

Abas dienas pagāja ātri, jo visi bija iegrimuši savos darbos. Darbnīcu beigās bija tāds prieks noskatīties radošo rokdarbu plašo klāstu un veiksmi; starp citu – stikla ausekļus, Nameja rokas sprādzes, bērza tarbiņas, prievītes un jostas.

Dienu beigās, kad dalībniekiem tika prasīts, vai viņi atkal piedalītos šādā pasākumā, viņu atbilde bija vienbalsīgs Jā! Gaidīsim dzirdēt, kad notiks nākošās Daiļamatnieku dienas!

Anita Hermane
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com