Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ķīnas laikmetīgās mākslas pārstāvjiem

Seju aizsargmasku izstāde un citi neparasti pārsteigumi

Laikraksts Latvietis Nr. 598, 2020. g. 27. maijā
Zane Mellupe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Mākslinieki DingYi veidota aizsargmaska. FOTO Publicitātes foto.

Mākslinieki YueMinjun veidota aizsargmaska. FOTO Publicitātes foto.

Maskas_3

Mākslinieki ZhouChunYA veidota aizsargmaska. FOTO Publicitātes foto.

Pirms pus gadsimta Ķīna un Itālija nodibināja diplomātiskās attiecībās. 50 gadu sadarbības jubileju kultūras jomā bija ieplānots organizēt ar vērienu: ķīniešiem pirmoreiz būtu dota iespēja apskatīt neredzētus Leonarda da Vinči oriģināldarbus, savukārt mūzikas faniem – iespēja pulcēties pasaulē populārajā Umbrijas džeza festivālā.

Visā pasaulē kultūras cilvēki nav nolaiduši rokas, pandēmijas apstākļos sadarbība pārnesta jaunajā realitātē – virtuālajos muzejos un argumentētās realitātes izstādēs.

Pasaulē izveidojies jauns rituāls – uzliekam sejas aizsargmaskas! Maskas tiek šūtas un izšūtas, adītas un tamborētas, izgrieztas un izkaltas, seju aizsargi – izprintēti ar 3D tehnoloģijas palīdzību. Bet Ķīnas mākslinieki – Ding Yi, Ding She, Fang Lijun, Li Lei, He Xi, Chen Jiu, Lin Mingjie, Yue Minjun, Zhou Chunya, Xue Song uz maskām pat atļāvuši atveidot dažus no saviem populārākajiem darbiem. Tāds neparasts laiks.

Trešdien, 20. maijā, Šanhajā, Pudongā, Emanel hall 37. stāvā visas dienas garumā notika pirmais Ķīnā tāda veida sarīkojums (māksla + modes skate + izsole) – nu jau triju mēnešu garumā notiekošās labdarības akcijas Itālija, mēs esam ar tevi (Italy, we are with you) ietvaros. Bija gan ķīniešu senās modes motīvi mūsdienu skatījumā, gan Itālijas kultūras atašeja uzruna, gan seju aizsargmasku izstāde un citi neparasti pārsteigumi.

Pasākumu atbalsta Itālijas konsulārais dienests Šanhajā un Kultūras un mākslas fonds RONG un CHIC grupa.

Sarīkojuma attālinātā sagatavošana prasījusi daudz laika un pūļu, tālab jo lielāks man ir prieks par tā sekmīgu rezultātu.

Joprojām Šanhajā, būdama ārzemniece, vēl nevaru atgriezties.

Zane Mellupe, no Romas
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com