Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts prezidents apmeklē LNB

Aicināts kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas 500-gades notikumu patronu

Laikraksts Latvietis Nr. 605, 2020. g. 15. jūlijā
Valsts prezidenta kanceleja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LNB

No kreisās: LNB direktors Andris Vilks, Valsts prezidents Egils Levits, Andra Levite. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levite Latvijas Nacionālās bibliotēkas Retumu krātuvē. FOTO Ilmārs Znotiņš - Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti trešdien, 8. jūlijā, apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.

Sarunā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoru Andri Vilku tika apspriesta tuvāko gadu sadarbība. Šajā kontekstā LNB direktors informēja par LNB plāniem 2025. gadā atzīmēt pirmās latviešu valodā drukātās grāmatas 500-gadi un LNB arhitekta Gunāra Birkerta simtgadi, kā arī aicināja Valsts prezidentu kļūt par šo notikumu patronu. Abas puses bija vienisprātis, ka būtu vērtīgi līdz 2025. gadam veidot konferenču un notikumu ciklu, lai dziļāk pētītu un plašāk sabiedrībā skaidrotu latviešu valodas attīstību cauri gadsimtiem un to, kā valodas attīstība ir iespaidojusi nācijas tapšanu.

Valsts prezidents arī uzsvēra: „Tehnoloģijām attīstoties, mums nopietni jādomā par humanitāro un sociālo ietvaru, kādā mēs ļaujam mākslīgā intelekta attīstībai notikt, jo arī pēc 10 gadiem mums kā sabiedrībai būtu svarīgi atšķirt mākslīgā intelekta un cilvēka radītu produktu. Ir svarīgi cilvēcisko autentiskumu saglabāt.“

E. Levits un A. Levite arī apskatīja LNB izstādīto Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektam veltīto izstādi, multimediju izstādi Tautasdziesmu teicējas. 1991, Retumu krātuvi un izstādi Hernhūtiešu rokraksti.

LV prezidenta kanceleja
8.07.2020.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com